Aktualności
Przygotuj swojego kanta do zimy
2006-10-15 20:45:56 :: Steve :: Odsłon 1614
Zaczyna się robić chłodno - ba wręcz zimno. Niedługo będą pierwsze przymrozki. Warto zadbać o nasze "dziadki" i przygotować je trochę do zimy.

Jednym z ważniejszych punktów, na które warto zwrócić uwagę, to bardzo często woda w układzie chodzenia. Należy ją bezwzględnie zmienić na płyn przystosowany do układów chłodzenia. W przypadku wymiany całego płynu, wybór nowego nie ma większego znaczenia. Przy tak zwaniej "dolewce" warto zwrócić uwagę na to co kupujemy i co mamy zalane.

Problemy wynikają ze stosowania różnej bazy do produkcji płynu. Otóż wykorzystywany jest do tego zarówno glikol propylenowy, jak i etylenowy. Niestety, oba nie mieszają się ze sobą. Kupując płyn na dolewki, trzeba więc zwracać na to uwagę. Pocieszeniem jest fakt, że ten drugi jest znacznie częściej wykorzystywany do produkcji płynów.
Niestety, to nie koniec znaków zapytania. Nawet jeśli ustaliliśmy, że korzystamy z płynu na bazie glikolu etylenowego, to musimy jeszcze zwrócić uwagę na dodatki w postaci inhibitorów korozji, których także nie powinno się mieszać. W najlepszym przypadku tylko osłabimy ich zdolność ochrony przed korozją, a w najgorszym stworzymy substancję przyspieszającą to zjawisko. Mogą też wytrącać się osady, które zatkają kanaliki w układzie chłodzenia.
Możemy sugerować się kolorem płynu, ale tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni, że pochodzi od tego samego producenta. Otóż to samo zabarwienie u innego producenta może odpowiadać innemu składowi chemicznemu.


Źródło
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556421 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional