Aktualności
Światowa premiera w Genewie: nowy Opel GT
2006-02-12 10:57:37 :: ShoGun :: Odsłon 1420
Dla wielu fanów motoryzacji Opel GT to kultowy samochód sportowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Teraz ta legendarna nazwa powraca w postaci zaskakującego, dwuosobowego roadstera, który także może znaleźć swoje miejsce w historii automobilizmu.
Opel po raz pierwszy zaprezentuje międzynarodowej publiczności całkowicie nowe GT podczas Salonu Samochodowego w Genewie (2 – 12 marca 2006 r.).

Dzięki ekscytującej, wyrazistej linii, napędowi na tylną oś i mocnemu, czterocylindrowemu, benzynowemu silnikowi turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa, ten nowy sportowy samochód nawiązuje do udanej koncepcji oryginalnego GT, produkowanego w latach 1968 – 1973.

„Model GT to mocny dodatek do naszej gamy atrakcyjnych, niszowych produktów, wzmacniający wizerunek marki Opel”, mówi Carl-Peter Forster, Prezes GM Europe. „Modele Tigra, Astra TwinTop i nowe GT oznaczają, że będziemy dysponowali trzema bardzo różnymi modelami, z których każdy zapewnia najwyższą przyjemność z jazdy. Ponadto GT to doskonały przykład tego, jak GM wykorzystuje i stosuje swoje światowe zasoby z korzyścią dla poszczególnych marek.”

Nowy Opel GT daje ogromną przyjemność z jazdy dzięki umieszczonemu z przodu silnikowi i tylnemu napędowi, które wspólnie zapewniają doskonałe rozłożenie masy, oraz dzięki benzynowej jednostce napędowej – 2,0-litrowemu silnikowi ECOTEC turbo o mocy 260 KM z wtryskiem bezpośrednim. Umożliwia ona przyspieszenie od zera do 100 km/h w czasie poniżej sześciu sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej ponad 230 km/h.

Innym atrakcyjnym elementem jest dach z materiału, zapewniający po jego złożeniu radość z jazdy pod gołym niebem, jakiej nie mieli okazji doświadczyć kierowcy oryginalnego GT. Dach całkowicie chowa się pod pokrywą, podkreślającą sportową sylwetkę GT z krótkimi zwisami i szeroko rozstawionymi 18-calowymi kołami.

Opracowanie nowego Opla GT to doskonały przykład międzykontynentalnej współpracy w ramach struktury GM. Design został zainspirowany samochodem koncepcyjnym VX Lightning, opracowanym w GM Advanced Design Studio w Birmingham w Wielkiej Brytanii w maju 2003 roku z okazji stulecia marki Vauxhall. Nowe GT będzie produkowane w Wilmington w stanie Delaware w USA, gdzie powstają też siostrzane modele – Pontiac Solstice i Saturn Sky. Planuje się, że Opel GT wejdzie na rynek wiosną 2007 roku.

Oryginalny Opel GT wiele zawdzięczał USA – pod wieloma względami. Jego zapierająca dech w piersiach linia zainspirowana była nowym amerykańskim designem, tzw. „kształtem butelki coca coli”, który można było również odnaleźć w modelu Corvette Stingray. Dwie trzecie wyprodukowanych egzemplarzy Opla GT zostało wyeksportowanych do USA.
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556415 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional