Historia
Historia Klubu kDt
Historia klubu zrzeszającego posiadaczy i fascynatów Opla Kadetta D ginie w pomroce dziejów. Na początku było kilka okręgowych kółek, których członkowie, ze względu na małą możliwość komunikacji, spotykali się od czasu do czasu, przypadkowo na ulicy. Sytuacja taka trwała do momentu, kiedy Polska doceniła wynalazek zwany internetem. Jak grzyby po deszczu zaczęły pokazywać się strony dotyczące różnych tematów. I tak między tym wszystkim badziewiem powstała witryna gościa zwanego Ramzesem. Niestety, brać kadeciarska, niezabardzo wiedziała co z tym robić, i strona szybko popadła w stagnację.

Rewolucję rozpętał kolejny Pierwszy - Porky. Młody, zdolny, z chęciami i możliwościami. Jego strona o kadecie stała się bardzo popularna, i wkrótce zaczęli się do niego zgłaszać inni użytkownicy tych wspaniałym samochodów. Zalążkiem klubowości było FORUM (koniec 2001). Tutaj każdy mógł się wypłakać, poużalać, dowiedzieć, poradzić itp. Tutaj też powstały myśli o jakiś zlotach, spotkaniach i pierwszy raz pojawiło się magiczne słowo: KLUB (marzec 2002). Na stronie jednego z pierwszych "klubowiczów" - Hackmana powstał dział GALERIA, w którym to dziale były zdjęcia pojazdów wyżej wymienionych Panów a niedługo poźniej kolejnych bolidów. Szybko stało się tak, że obie strony wzajemnie się uzupełniały i tworzyły jedną całość. Kiedy już wszystko wskazywało, że Klub powstanie, wszystkich ogarnęła ogólna apatia. Wielu z klubowiczów straciło zapał, lub nawet (o zgrozo!!!) zmieniło zainteresowania na inne marki.

Jednak idea i myśl nie umarła. Okazało się, że fascynatów kantów jest coraz więcej i wielu z nich ma ambicje stworzenia czegoś dla innych. W tym okresie powstało wiele innych stron o Kadecie. W tym gąszczu adresów na czoło wysunęła się witryna z okręgu łódzkiego. W dalszym ciągu swoim życiem tętniło forum. Stało się naprawdę prawdziwą skarbnicą wiedzy. Pojawiły się ksywki: Sill, Pablo, FeniX, Sim, Pavca, Grota, Proktor (kolejność przypadkowa). Właśnie w tym okresie KLUB tak naprawdę zaczął istnieć. Sprawami klubowymi zajął się Sim (trochę mu "przeszkadzał" niejaki ShoGun) i na jego stronie można było zapoznać z pełną listą klubowiczów. Pod koniec roku 2002 ten wykaz był długi na ponad 20 ksywek. Była już zaprojektowana naklejka klubowa (przynajmniej zarys) - wyznacznik przynależności, forum działało jak oszalałe, rozpętały się pierwsze dyskusje na temat ogólnopolskich zlotów, wyglądu stron i ich zawartości, pojawiła się nazwa k.D.t.

I wreszcie na początku roku 2003 ktoś (Proktor) wetknął kij w mrowisko i rozpętał burzę proponując stworzenie jednego wielkiego serwisu, zrzeszającego wszystkich kadeciarzy (tych od kantów). Pomysł został poparty i szybko ogłoszono konkurs na wygląd nowej strony. Propozycji było sporo, a wśród nich na zdecydowanie prowadzenie wysunął się pomysł najzdolniejszego ze zdolnych WIELKIEGO ADMINISTRATORA SHOGUNA. Problem tkwił jeszcze w znalezieniu dobrego serwera i adresu. Tutaj pomogli ShoGun (znowu ON) i niejaki Pan Wojtek D (nagabywany przez Rhyme'a), który udostępnił nam za friko obecną domenę (za co mu chwała). Od tej pory Klub i jego strona ruszyły z kopyta. Ostateczny wygląd uzyskała wspomniana już naklejka, a nasz nadworny grafik ( Proktor :) ) koordynował jej druk. Bardzo dynamicznie rozwijały się poszczególne działy (każdy miał swoich redaktorów). Mała wojna rozpętała się wokół nowego forum, ale szybko ucichła, chociaż jego sprawa nie została rozwiązana aż do października 2003. Zaczęło przybywać więcej klubowiczów, którzy też mocniej angażowali się w życie klubowe. Ciekawostką jest to, że większość z nich trafiała na stronę szukając w necie instrukcji obsługi i napraw Kadetta D.

Przełomem w identyfikowaniu się z Klubem były pierwsze ogólnopolskie zloty: maj i lipiec 2003. Od tej pory KLUB k.D.t. ma status klubu elitarnego, przynależność do niego jest wyjątkowym zaszczytem, a oficjalna jego strona uważana jest za jeden z najlepszych serwisów w polskim internecie dotyczących tylko jednego modelu auta. Pojawiły się wzmianki w prasie i linki na innych stronach motoryzacyjnych. Nawiązalismy kontakty z podobnymi zapaleńcami i klubami w innych krajach Europy. Również użytkownicy innych marek korzystali z wiadomości na Forum i stronie głównej - często też prosili o pomoc.

Jednak mimo wielu głosów protestu, w lipcu 2005 redakcja podjęła decyzję (z przyczyn technicznych i estetycznych) o przeniesieniu Forum w zupełnie nowej formie na nowy serwer. W międzyczasie Klub miał drobne problemy ze stroną główną. W tym okresie kwitło życie forumowe. Serwis (strona główna integralnie połączona z Forum) zaczął się odradzać dopiero w lutym 2006.

Opracowanie: Badger
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556370 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional