Warsztat
Hamulce - odpowietrzanie układu hamulcowego wszystkich kół.
Odpowietrzanie układu hamulcowego jest konieczną operacją po odkręcaniu lub wymianie przewodów hamulcowych w naszym bolidzie, czasem po wymianie klocków lub okładzin kół tylnych w momencie zbyt mocnego wysunięcia tłoczka. Odpowietrzanie powinniśmy przeprowadzic także wówczas, kiedy pedał hamulca głęboko wpada w podłogę, a kilkukrotne przyciśnięcie powoduje wzrost siły hamowania i podnoszenie się pedału.

1. Czynność zaczynamy zawsze od najdalszego miejsca układu tj. koła prawego tylnego.
2. Przygotowujemy sobie czysty słoiczek do którego wlewamy odrobinę płynu hamuullcowego.
3. Przygotowujemy również buteleczkę z czystym płynem hamulcowym (do naszych układów stosujemy płyny DOT-2 DOT-3, które w zupełności wystarczą, w przypadku aut z silnikiem 2.0 proponuje DOT-3 lub DOT-4), przygotujmy także rurkę o średnicy 4-5mm i długości około 30cm.
4. Do prawidłowego odpowietrzenia układu potrzebne są 2 osoby.
5. Pierwsza osoba wciska energicznie pedał hamulca kilkakrotnie, po czym przytrzymuje go w pozycji wciśniętej, druga osoba luzuje zaworek odpowietrzenia umieszczony na bębnie/zacisku hamulcowym z nałożonym na nim wężykiem (drugi koniec wężyka zanużony w słoiczku z płynem).
6. Widać bąbelki? to dobrze, zakręcamy zaworek, powtarzamy czynnosci z punktu 5 do momentu zaniku wydobywających się bąbelków z przewodu.


Część Książki "Kadett według Sim'a".
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556411 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional