Warsztat
Wymiana przegubów zewnętrznych i osłon tych przegubów
1. Odkręcasz nakrętkę półosi znajdującą się w centrum koła - powinna być zabezpieczona zawleczką (najlepiej klucz oczkowy wygięty-może przydać się rurka - przedłużka )

2. Luzujesz śruby koła i unosisz auto podstawiając podstawkę;

3.Zdejmujesz koło i siadasz na nim a następnie odkręcasz nakrętkę sworznia zwrotnicy (sworzeń znajduje się na końcu zewnętrznego końca wahacza) w celu oddzielenia półosi od reszty mechanizmów;

4.Najlepiej ściągaczem wypychasz sworzeń ze zwrotnicy (wahacz wraz ze sworzniem w dół)
To jest zawsze dla mnie krytyczny moment bo nie mam ściągacza i jeżeli sworzeń nie był dawno ruszany można trochę się namęczyć bo bardzo skutecznie potrafi się zaklinować na połączeniu stożkowym. Bez ściągacza: Naprężyć cały wahacz (wraz ze sworzniem) w dół jakimś ramieniem i bijemy w bok Mc'Phersona, w miejsce gdzie jest osadzona gałka. Nie bij młotkiem w gałkę nawet z nakrętką!

5.Odciągasz zwrotnicę do siebie - tak a by wyciągnąć półoś z połączenia wielowypustowego piasty;

6.Półoś jest teraz zamocowana na podobnym połączeniu od strony skrzyni biegów, zabezpieczona tam jest pierścieniem rozprężnym. Wyjmujesz ją ze skrzyni podważając łyżką tuż przy skrzynce biegów (ja szarpnąłem dwa razy ostatnio i wyszła - nie polecam tej metody :D

7.Półoś masz już w rękach więc najlepiej do imadła ją wkręcić i zsunąć naszą kochaną osłonę gumową po półosi tak aby odsłonić przegub.

8.Guma nie zejdzie bo przeszkadza cały przegub więc trzeba go zdemontować zdejmując mało widoczny pierścień rozprężny często zamaskowany smarem dodatkowo. Gdy go usuniesz przegub zejdzie i bez problemu wymienisz gumę.

9.Miejsca smarowania: wszystko co pod gumą i się rusza język (jest do tego specjalny smar do przegubów-powinien być w komplecie z osłoną) oraz lekko połączenia wielowypustowe. Oczywiście w pierwszej kolejności warto te części wyczyścić.


Punkt 6 i częściowo 7 możesz pominąć gdy wolisz cała operację zamiast w imadle wykonywać przy samochodzie co nie ułatwia zdecydowanie sprawy.
Jak składać pewnie się domyślasz.
Powodzenia! :)

Autor: PKC
Korekta pkt.4: [b:63d1d0d053]Jaro[/b:63d1d0d053]
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556363 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional