Warsztat
Montaż silownika centralnego zamka w klapie bagażnika
(dotyczy tylko zamka umieszczonego w górnej części klapy bagażnika, nad tablicą rejestracyjną)

Zalety wynikające z modernizacji


Montaż siłownika centralnego zamka w klapie bagażnika umożliwia zdalne zwalnianie zamka klapy ze środka pojazdu (wyłącznik stycznikowy), albo za pomocą pilota alarmu (posiadającego przynajmniej dwa kanały transmisji). Takie rozwiązanie pozwala usunąć zamek z klapy bagażnika, co poprawia linię nadwozia i znacznie utrudnia pracę złodziejom.

Wymagane narzędzia i akcesoria:
* najprostszy siłownik centralnego zamka (nie sterujący, czyli Slave) z uchwytem umożliwiającym podłączenie go do cięgła zamka
* przewód jednożyłowy - ok. 8 metrów
* gadżety do podłączenia elektryki (ostry nóż, taśma izolacyjna, końcówki itp.)

Koszty:

* siłownik 15 zł/sztuka
* przewód 0,5 zł/m

razem około 20zł

Czas wykonania - 2 godziny

Przygotowanie:

1. Zdemontować tapicerkę z klapy bagażnika. Odłączyć cięgło od zamka (chyba, ze ktoś chce pozostawić dalej funkcjonujący zamek).
2. Jeżeli zamek jest otwierany "na dwa razy" (po przekręceniu kluczyka klapa odbija, jednakże aby ja otworzyć trzeba przytrzymać przekręcony kluczyk, aż do momentu, gdy skobel całkowicie wyjdzie z zamka), niezbędne jest podszlifowanie jednego z dwóch pazurów w obrotowej części zamka (patrz zdjęcie), aż do momentu, gdy przestanie blokować i zamek będzie otwierany "na raz".
3. Poprowadzić przewód od stałego zasilania, z listwy bezpiecznikowej do wyłącznika otwierającego klapę (lokalizacja dowolna), a z wyłącznika pod listwą progową w okolice tylnego nadkola (strona dowolna), pozostawiając ok. 3 metrów przewodu.
4. Przewód od nadkola poprowadzić do góry pod tapicerką w taki sposób, żeby wyszedł w okolicach środka dachu po wewnętrznej stronie uszczelki klapy bagażnika. Przewód ten następnie trzeba doprowadzić do uszczelki tylniej szyby, schować pod tą uszczelką i prowadząc wokół szyby dojść do miejsca, gdzie jest możliwe wejście z przewodem pod tapicerkę klapy bagażnika. Przewód doprowadzić do miejsca mocowania siłownika.

Montaż:

1. Zamontować siłownik centralnego zamka podkręcając go pod środkowe wzmocnienie, w taki sposób, aby mógł "pociągnąć" cięgło, a po zwolnieniu zamka powracał sam (wykorzystując siłę sprężyn samego zamka) do pozycji wyjściowej.
2. Podłączyć uprzednio doprowadzony od wyłącznika przewód do siłownika, w taki sposób, aby siłownik po włączeniu "ciągnął" cięgło zamka.
3. Drugi przewód przykręcić do blachy klapy bagażnika wykorzystując w tym celu końcówkę oczkową (podłączenie masy)

Przygotowane przez: Sill
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556391 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional