Warsztat
Czasowy wyłącznik wycieraczek - dla tych co go nie mają
Czasowy wyłącznik wycieraczek

Część naszych kadetów w wyposażeniu standardowym nie posiada czasowego wyłącznika wycieraczek. Możemy założyć go sobie sami , nie jest to trudne. Instalacja elektryczna jest już do tego wyłącznika przystosowana , musimy tylko założyć brakujące elementy .

Jako pierwszy wymieniamy przełącznik wycieraczek przy kierownicy na ten trójpozycyjny do czasówki . W tym celu rozkręcamy obudowę stacyjki i przełączników za kierownicą, wyciągamy przełącznik z zatrzasków, zdejmujemy kostki i w odwrotnej kolejności montujemy nowy przełącznik. Numery katalogowe na wyłączniku to 90124929 oraz 66152102. Są dwa, ponieważ ten przełącznik był zastosowany również w innym modelu Opla.

Następnym krokiem będzie założenie przekaźnika czasówek. Wkładamy go po prostu w wolne miejsce na przekaźnik za tablicą bezpieczników. Ja mam założony przekaźnik f-my Siemens o symbolu 5WK1 640 i jest on włożony w drugie od prawej strony gniazdo przekaźników ( na schemacie K-8 ). Może się to różnić w zależności od wyposażenia i roku produkcji auta. Ja mam w trzech autach ten sam układ przekaźników za tablicą bezpieczników, podaje w kolejności od prawej strony ( może się komuś to przyda):
1. przekaźnik świateł (K-4 )
2. czasówka wycieraczek (K-8 )
3. przekaźnik ogrzewania szyby tylnej (K-1 )
4. przerywacz kierunkowskazów (K-2 )
5. przekaźnik halogenów przeciwmgłowych (K-5 )

Ostatnim krokiem jest ściągnięcie fabrycznej zwory z dwóch kabli wychodzących z podstawy przekaźnika wycieraczek, wystarczy ją zdjąć. Nie pamiętam już kolorów kabli, ale zwora będzie od razu widoczna, rozpinamy plastikową obudowę, ściągamy zworę i już możemy się cieszyć nowym zakresem pracy wycieraczek.

Opracował - Jaro
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556378 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional