Warsztat
Sygnalizator włączonych świateł
Sygnalizator włączonych świateł

Wielu z nas zdażyło się zapomnieć wyłączyć światła po jeżdzie, a czym się to kończy to dobrze wiemy. W nowszych modelach Opli już o tym pomyślano, a my poradzimy sobie sami :D
Do tego celu wykożystamy sygnalizator (piszczyk) z Opla Kadetta E , wygląda on jak przekaźnik , oznaczony jest jako[b:576e67163c] Summer 12V 90 240 665 , 25 02888[/b:576e67163c]. Znajdziemy go tam gdzie i inne przekaźniki , pod skrzynką bezpiecznikową . Od innych przekaźników odróżnia się szczeliną na jednym boku i trzema dziurkami na drugim.

Działanie:
Sygnalizator piszczy w wypadku otwarcia drzwi przy włączonych światłach i wyłączonej stacyjce , gdy stacyjka jest włączona ( silnik pracuje ) sygnalizator nie zadziała (nie będzie nam straszył wysiadających pasażerów).

Podłączenie:
Sygnalizator posiada trzy wyjścia oznaczone jako 31b , 30 i 15 .

Konektor 31b podłączamy do wyłącznika drzwiowego (włącza oświetlenie kabiny) , wyłącznik ten poda nam masę do sygnalizatora po otwarciu drzwi.

Konektor 30 podłączymy do włącznika świateł w desce , możemy użyć do tego celu łączkę spinającą dwa kable ( są takie dostępne w sklepach motoryzacyjnych) i podpinamy się pod kabel szaro-zielony ( gdy chcemy aby piszczyk działał przy wszystkich światłach) lub pod kabel biało-żółty (gdy chcemy aby piszczyk działał przy włączonych światłach mijania lub długich). W ten sposób podamy " plus" na sygnalizator po włączeniu świateł.

Konektor 15 podłączamy do stacyjki do czarnego kabla (też za pomocą wyżej wymienionej złączki)- podany " plus" będzie nam blokował działanie sygnalizatora przy włączonej stacyjce.

Pozostanie nam zamocowanie sygnalizatora - można w tym celu wykożystać podstawkę pod przekaźnik którą po zainstalowaniu kabelków mocujemy gdzieś pod deską rozdzielczą .

I to wszystko - powodzenia !

Autor: Jaro
Strona główna Forum Klubowicze Galeria Warsztat Historia
Google
Kopiowanie zdjęć i/lub treści zawartych na stronie www.kadett.d.pl bez zgody autorów zabronione.
Projekt i wykonanie ShoGun :: gg 82395
Copyright © www.kadett.d.pl

[[ 556359 ]]
Valid CSS! Valid HTML 4.01 Transitional